Projekty a investice

31.05.2021

Dlouhou dobu jsem si veškeré výdaje a investice řešil z vlastních finančních prostředků. Pak jsem ale dostal nápad. Vytvořil jsem FB skupinu POHLEDNICE pro AFRIKU a vyzval jsem lidi, aby mi pomohli s financováním. Každý tak dostal možnost si koupit Podílový list. Díky těmto investicím budeme následně realizovat další a další projekty. A jednotliví sponzoři získají podíl z vytvořeného zisku.

1) Venkovní workout a boxerská škola - HOTOVO & REALIZOVÁNO

Nakoupil jsem sportovní a boxerské vybavení. Zrenovoval jsem zahradu a vytvořil krásné workoutové sportovního hřiště a boxerskou školu. Tímto krokem jsem získal značnou podporu a popularitu nejen u místní mládeže a sportovců, ale především u místní policie a úředníků. A díky podpoře veřejných orgánů se nám otevřou dveře k realizaci dalších projektů.

2) MZUNGU PIZZA - HOTOVO & REALIZOVÁNO

Afričané milují nové věci. Zvláště ty, které jsou od bílých lidí-neboli "mzungu". Mezi oblíbené věci a aktivity pochopitelně spadá i mezinárodní kuchyně. A musím říct, že jako vyučený kuchař a pizzař, jsem byl velmi překvapen, když jsem zjistil, jak moc Afričané milují pizzu a o to více jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že v okruhu 50 km není žádná pizzérie.

Proto jsem zainvestoval poměrně velké peníze a vybudoval jsem venkovní kuchyň s nutným vybavením a zařízením, pro výrobu a prodej pizzy. Zatím bez restaurace. Tedy pouze výrobu rozvoz. Ještě před otevřením jsem získal objednávky a uzavřel jsem dohody o pravidelných odběrech s řadou místních hotelů, restaurací a dokonce s místní politickou agendou. Věřím, že expanze do dalších měst a otevření vlastních restaurací, je jen otázkou času a finančních prostředků.

3) Vlastní školní fotbalový tým - HOTOVO & REALIZOVÁNO

Fotbal je zde na prvním místě. Je to Africký národní sport. A jak jinak se dostat do podvědomí lidí, než sponzorstvím a investováním do tohoto odvětví. Proto jsem se rozhodl založit ve spolupráci s místní školou a ředitelem, vlastní fotbalový tým. Díky školním turnajům škola získá mnoho investorů z řad místních podnikatelů a firem. A to samozřejmě přinese reklamu i mě. Tým jsem nazval Mumias Riders - Mumijští jezdci. Již za mnou domů chodí studenti z jiných škol a hlásí se mi do týmu. Jedním z důvodů je to, že jsem mzungu a také to, že jsem týmu pořídil nádherné dresy a vybavení. Což ostatní školní týmy nemají.

4) PC a Internetová herna a učebna - PŘIPRAVUJI

Proč PC HERNA a UČEBNA? Tempo růstu ekonomiky a inovací a zavádění modernizací do všech odvětví lidské činnosti, je v Africe obrovské. Nicméně zatím pořád platí to, že v některých oblastech jsou za Evropou o více než 30 let pozadu. Afrika nefunguje na právu a logice, ale na emocích, úplatcích a prosazování moci silou. Například zde nikdo neřeší autorská práva nebo bankovní nařízení či alkohol před jízdou a pod. Proto zde například každá oděvní dílna vesele vyrábí trička a oblečení všech známých značek. A to platí o všech dalších odvětvích.

Uvědomil jsem si, že jsem vlastně "cestovatel v čase" protože jsem se díky Africe vrátil o 30 let v čase a můžu tak využít jak své zkušenosti a znalosti, tak ale i logiku, strategii a dedukci ...kterou místní Keňané prostě nemají. V Africe prostě budete marně hledat logiku - a to ani u policie či na úřadech nebo u velkých korporací, natož pak u nevzdělaného obyvatelstva. 

Proto jsem přemýšlel, co v ČR před více jak 20-ti lety frčelo a na čem se daly vydělávat vážně slušné peníze. A vzhledem k tomu, že AFRIČANI jsou jako děti a ZÁBAVA a HRY provází jejich každodenní život na každém rohu, a protože milují mobily, hry, počítače atd. byla moje volba naprosto logická a jasná = PC HERNA a INTERNETOVÁ UČEBNA/kavárna.

5) Motobike TAXI - PŘIPRAVUJI a částečně realizováno

Další neméně zajímavou investicí (kterou budu zřejmě realizovat dříve než restauraci), je zakoupení motorek. A to z důvodu zajištění vlastní taxi služby a převozu klientů jak do naší restaurace, tak pro převoz našich dětí do místních i vzdálenějších škol, čímž snížíme výdaje za současnou dopravu. 

6) Alternativní a farmaceutická lékárna - PŘIPRAVUJI

Nyní jsem si pro vás připravil asi finančně nejzajímavější projekt. Já osobně jej považuji za naprostou bombu a zlatý lístek do finančního Afrického nebe. Tímto projektem je výstavba a provoz vlastní lékárny. Proč právě lékárna? V Africe sice lidé mají pojištění, ale veškerou lékařskou péči, léky a zákroky, si musí hradit ze svého. Posuďte sami, zda je tento projekt opravdu tak zajímavý:

Investice:
Zakoupí se pozemek - cena 1 000 000 kms/250.000 Kč. Stavba a vybavení nepřekročí 2 000 000 kms/500.000 Kč. Vhodný pozemek již máme vybraný.

Návratnost a zisk:
 Ukáži vám obrat a neuvěřitelný byznys jen na jedné jediné nemoci, jakou je MALÁRIE. Malárií se každý obyvatel Keni nakazí minimálně 1x ročně. A je úplně jedno, zda je to dítě, žena nebo muž. Antimalarika v průměru stojí 1 000 kms/250 Kč.
Vynásobte to počtem obyvatel v Keni = 65 000 000 obyvatel x 1 000 kms = 65 000 000 000 kms tedy 65 miliard kms/16,25 miliardy Kč. A to se bavíme pouze o JEDNÉ JEDINÉ NEMOCI!!!

Do naší lékárny bude chodit okolo 20 000 obyvatel našeho města. Kdyby do naší lékárny všichni přišli jen 1x ročně z důvodu léčby malárie... získáme tak 20 000 000 kms/5.000.000 Kč ročně.

7) Dovolená v Africe - částečně realizováno

Jedním z pro mě zajímavých příjmů, je provozování "Dovolené v Africe". A to z toho důvodu, že se tak budu moci setkávat a seznamovat jak s investory v tomto projektu, tak také s krajany a lidmi, kteří mají zájem do Afriky přicestovat a poznávat její přírodní a kulturní krásy.

Veškeré získané finanční prostředky jdou do projektu POHLEDNICE pro AFRIKU a budou použity k podpoře dalších investic.