by PS Coffee

01.05.2020

Rád se scházím s přáteli u dobré kávy.
Miluji chvíle, kdy si ji můžu opravdu vychutnat. Nasát její aroma a vychutnávat všechny její tóny a chutě... káva je totiž svým charakterem podobná vínu a dá se degustovat. Je velký rozdíl v Arabice a Robustě. Každý druh je určen pro jiné chvíle a jiné příležitosti. A vhodným kombinováním se ti otevírají dveře tisíců variant chutí a vůní.

Chceš se naučit kávu připravovat a degustovat? Máš zájem si o kávě povídat a poznat její bohatou historii? Chceš se naučit, jak si doma připravit kafíčko na několik způsobů? Nebo chceš pouze popíjet moje dobré kafe? Ať už se rozhodneš jakkoliv, nyní máš možnost.

Moje vlastnoručně pomalu pražená káva z Kolumbie, pražená vždy v malém množství, šetrně mletá, tak aby se neztratili její žádoucí vlastnosti a nedošlo k jejímu poškození či přepálení. Balena až po vychladnutí do coffee sáčků s ventilem, aby po cestě k tobě domů mohla volně dýchat.

Moje káva "by PS coffee" ve třech variantách:

  • 100% Arabica - vhodná k odpolednímu nebo podvečernímu degustování. Káva plná aroma, vůní a chutí, připomínající rozkvetlou louku, kešu oříšky a dým kvalitního doutníku. Tato káva je určena pro milovníky kávy, kteří si chtějí vychutnat a ocení všechny její vlastnosti.
  • 50% Robusta a 50% Arabica - vhodná ráno nebo dopoledne, jelikož obsahuje 2x více kofeinu. Je tedy silnější než čistá Arabica, ale stále jsou v ní hodně znatelné tóny a chutě.
  • 100% Robusta - obsahuje až 4x více kofeinu a je tedy určena k pití ráno, nebo když člověk potřebuje "nakopnout" či vyčistit hlavu po dlouhé noci. Káva je vhodná pro přípravu dalších nápojů jako je Latté, Cappuccino nebo jiné nápoje obsahující cukr či mléko.

Jak získat "by PS coffee"
Moji vlastnoručně vyráběnou kávu "by PS coffee" nelze zakoupit. Můžeš ji však získat, pokud daruješ do mého charitativního projektu Modrá víla finanční obnos ve výši 398 Kč. Za tuto darovanou částku získáš jako mé poděkování 250 gramů mé kávy, kterou ti zašlu poštou domů.

Navíc, pokud se chceš naučit připravovat si doma více druhů kávy a pokud chceš projít mým kurzem mini baristy, pak se určitě domluvíme na termínu, který nám bude oběma vyhovovat. Kurz trvá přibližně 3-4 hodiny, a dozvíš se v něm vše o kávě, o její historii a původu. Naučíš se 5 základních druhů příprav kávy a to v domácím prostředí.

Hodnota tohoto kurzu je 4.500 Kč a opět celá tato částka jde do mého projektu Modrá víla.