Charity project PS For You

Charity project PS For You 

Můj život v Africe

Jelikož se Afrika stala mým domovem, rozhodl jsem se, že zde budu lidem a především dětem pomáhat. Popisovat a vysvětlovat ti jak zde lidé žijí je dosti složité a komplikované a bylo by to na mnoho hodin povídání. A proto jsem se rozhodl založit FB skupinu a jednou týdně vždy v úterý pořádám živé vysílání přes ZOOM, kde o Africe a životě zde vyprávím. Pochopitelně tě tam srdečně zvu.

Když jsem přijel do Afriky, zjistil jsem, že 90% všeho co jsem o Africe slyšel, byly pohádky a nebo pomluvy. A realita je úplně jiná, než si člověk dokáže představit a pochopit.

Afričané jsou prostě svobodní lidé a národ. Bílé lidi neboli "mzungu" berou pouze jako milionáře s povinností dávat peníze a dárky každému, kdo si o ně řekne. Nemůžou za to. Generace za generací jsou takto vychováváni. Jejich uvažování a jednání je naprosto rozdílné od toho Evropského nebo Amerického způsobu života. Zatím co my Evropani máme na rukou hodinky a řídíme se řádem a systémem, Afričanům se tak nějak podařilo žít tak, že hodinky nepotřebují, protože oni mají na vše čas.

Co se života týká, představ si, že by ses právě teď, dokázal vrátit v čase o 30 let zpět. Jak by vypadal svět kolem tebe? A jaký by byl tvůj život? Rozhodně pomalejší!!! Pohodové tempo a tím i méně stresu a nervozity. Technologie a vymoženosti 21.století bys neměl. Lidé v práci by si neposílali emaily a netrávili by drtivou většinu svého života na Facebooku, ale trávili by ho tak, jako já své dětství ...tedy venku, s kamarády, při sportovních činnostech a prostě děláním kravin. ...tak tohle je Afrika.

Samozřejmě s tím rozdílem, že nějaké ty moderní technologie a vybavení dorazili i sem. Takže to není až tak velký hardcore, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ale i tak se zde člověk musí naučit žít s výpadky nebo absencí elektřiny. Pomalým internetem. Nedostatkem vody. Špatnou hygienou a špínou. Chudobou. Hladem a nemocemi, které Evropané už vůbec neznají.

A proto jsem se rozhodl odejít právě sem a začít pomáhat v Africe.

V Africe jsem otevřel výživovou poradnu. A musím říct, že výsledky jsou úžasné. Produkty, které jsem přivezl z ČR neuvěřitelným způsobem pomáhají při malárii, tyfu, cukrovce a bércových vředech. Dodávají energii lidem s HIV. Odstraňují záněty a infekce a zachraňují dětem končetiny, které by se jinak museli amputovat. 

V Africe jsem také otevřel školu boxu pro dorost a dospělé. V mém domě jsem venku na pozemku vybudoval workout hřiště, které jsem vybavil trampolínou, hrazdou a boxérským pytlem. Trénuji zde dorost i dospělé a společně řádíme při aerobiku. Také jsem pro děti založil školní fotbalový klub. Koupil jsem jim vybavení a balóny a nechal ušít krásné dresy. Pětkrát v týdnu vstávám v 6:00 ráno a chodím během na místní fotbalové hřiště, kde následně jako instruktor trénuji zájemce o posilování a fitness cvičení.

Těm nejchudším rodinám pomáhám a dávám jim pitnou vodu zdarma. Několika dětem hradím školní docházku, která stojí 1.000 Kč měsíčně. Rozdávám jídlo. A také jsem finančně pomohl několika rodinám a založili jsme společně jejich nové byznysy. Například chov kuřat pro maso nebo vajíčka. Nebo šicí dílnu. Také jsem koupil motorku, která se používá jako místní taxi. Otevřel jsem dvě prodejny pizzerie a občerstvení, kde můžou za nadstandardní plat pracovat moji černí přátelé.  

Těch příležitostí a byznysů a možností jak finančně pomoci místním lidem je mnoho. Jenže tohle všechno se musí nějak financovat. A lidí, kteří mají srdce na pravém místě je zatraceně málo. Naštěstí se dál jako manažer, profesionálně věnuji MLM, které mi financuje moje projekty a skromný život zde v Africe.


PÁR FOTEK ZE ŽIVOTA V AFRICE: 

Jeden z mnoha úžasných příběhů, které jsem měl tu čest prožít a vidět na vlastní oči. Účinky Regeneračního gelu společnosti Alagenex life, který jsem si do Afriky přivezl. Jeho účinky jsou úžasné.

Chlapec jménem Byron, který nemá své rodiče a který má 17 let, utrpěl hodně vážnou popáleninu ze zadní strany nohy. Jeho Česká patronka Radka, která zde také žije, se o něj odmítla postarat a nebyla ochotná finančně ani fyzicky pomoct a nohu řádně ošetřit a postarat se o něj. Vzhledem ke katastrofálním hygienickým a nedostačujícím lékařským úkonům hrozilo zanícení rány a pravděpodobně následně i amputace nohy. 

Po třech týdnech od prvního nanesení tohoto Regeneračního gelu, je Byron úplně v pořádku. A již začal znovu sportovat, běhat a hrát fotbal ve svém školním týmu. Jsem šťastný, že jsem mu mohl pomoct a možná i zachránit jeho budoucnost a život.